ידעת - בניית עצי יוחסין - בדיקות DNA המשך
..
052-8904306
phone4, phone, contact, telephone, support, call

בדיקות DNA המשך

 
בדיקת DNA בסיסית תיתן לכם תוצאות בכמה מישורים:
ארצות מוצא של אבותיכם
האם אתם ספרדים או אשכנזים ובאילו אחוזים
קרובי משפחה ורמות קרבה - תקבלו מאות רבות (בד"כ אלפים) של קרובים ממוינים על פי רמות הקרבה.
מה עושים עם התוצאות האלה?
לגבי ארצות מוצא - אפיון ארצות מוצא מתבסס על מדגם סטטיסטי - יתכנו הבדלים, לעיתים משמעותיים ביותר בין החברות בניתוח המוצאים. הדבר הזה נכון גם בניתוח התוצאות לגבי מידת האשכנזיות/ספרדיות.
לגבי קרובי משפחה - אם מחפשים קרובים אבודים - חשוב מאוד להעלות את התוצאות למספר אתרים - חלק מהחברות מאפשרות העברת נתונים וטעינתם גם במאגרים של המתחרים.  כדי לעשות את זה צריך קצת מיומנות בתחום המחשוב.
חשוב מאוד לזכור שהיהודים מתייחדים בכך שהדמיון הגנטי ביניהם גבוה מאוד - יחסית לעמים אחרים. הדמיון הזה מקשה על זיהוי קרובים. יש שתי סיבות עיקריות לדמיון הגנטי.
   ⦁ היהודים התגוררו במשך עשרות ולעיתים מאות שנים בקהילות קטנות ומבודדות יותר או פחות -            נוצר מצב של חתונות בין קרובי משפחה שהתחתנו שוב עם קרובי משפחה.
   ⦁ כל האשכנזים הם קרובי משפחה - האשכנזים התפתחו ממספר מצומצם מאוד של אנשים שהגיעו        לאירופה לפני כ 1700 שנה - משפחות אלו התחתנו ביניהן שוב ושוב. 
זיהוי הקרובים והבניית הקשרים המשפחתיים מחייבים תשתית של עץ משפחה מסודר ומפותח ביותר. בלי עץ כזה אין סיכוי ל"מקם" את הקרובים ולפענח את סודות הקשרים המשפחתיים.
לעתים קרובות לא ניתן לפענח את הקשרים אפילו באמצעות השילוב של עץ משפחה מסועף וניתוח DNA מקצועי.
ועוד הערה חשובה - המון פעמים לא ניתן לפענח קשרים משפחתיים שהתגלו בבדיקת DNA  כי בהיסטוריה של המשפחות שלנו התרחשו "מפגשים" שהניבו צאצאים ואלו אינם מופיעים בעץ המשפחה "הרשמי". 


 
FacebookGoogle+YoutubeLinkedinBlogger
ידעת - בניית עצי יוחסין   |   אביעד בן-יצחק   |    טלפון:  052-8904306    |   מפת האתר  |  Aviad@Yedaat.co.il
..